Obciążenia końcowe pochłaniają energię RF i mikrofal i są powszechnie stosowane jako obciążenia pozorne anten i nadajników. Są również wykorzystywane jako porty dopasowania w wielu wieloportowych urządzeniach mikrofalowych, takich jak sprzęgacze kołowe i kierunkowe, aby umożliwić zakończenie portów niebiorących udziału w pomiarze zgodnie z ich charakterystyczną impedancją, co zapewnia dokładność pomiaru.
Obciążenia końcowe, zwane również obciążeniami pozornymi, to pasywne, jednoportowe urządzenia połączeniowe, które zapewniają rezystancyjne zakończenie zasilania, aby prawidłowo zakończyć port wyjściowy urządzenia lub jeden koniec kabla RF. Obciążenia końcowe Telsto charakteryzują się niskim współczynnikiem SWR, wysoką mocą i stabilnością działania. Są szeroko stosowane w systemach DMA/GMS/DCS/UMTS/WIFI/WIMAX itp.
| Materiał i powłoka | |
| Kontakt z centrum | Mosiądz / Srebrzenie |
| Izolator | PTFE |
| Ciało i przewodnik zewnętrzny | Mosiądz / stop platerowany trójstopem |
| Uszczelka | Guma silikonowa |
| Charakterystyka elektryczna | |
| Charakterystyka Impedancja | 50 omów |
| Zakres częstotliwości | Prąd stały ~6 GHz |
| Wilgotność robocza | 0-90% |
| Strata wtrąceniowa | 0,08 @3GHz-6,0GHz |
| SWR | 1,1@3GHz |
| Zakres temperatur ℃ | -35~125 |
Instrukcja montażu superelastycznego kabla N lub 7/16 lub 4310 1/2″
Struktura złącza: ( Rys.1 )
A. nakrętka przednia
B. nakrętka tylna
C. uszczelka

Wymiary zdejmowania izolacji pokazano na schemacie (rys. 2), przy zdejmowaniu izolacji należy zwrócić uwagę na:
1. Powierzchnię końcową przewodu wewnętrznego należy sfazować.
2. Usuń zanieczyszczenia, takie jak osad miedzi i zadziory na powierzchni końcowej kabla.

Montaż części uszczelniającej: Przykręć część uszczelniającą wzdłuż zewnętrznego przewodu kabla, jak pokazano na schemacie (rys. 3).

Montaż nakrętki tylnej (rys. 3).

Połącz nakrętkę przednią i tylną, przykręcając ją zgodnie ze schematem (rys. (5)).
1. Przed wkręceniem należy posmarować pierścień uszczelniający warstwą smaru.
2. Trzymając nakrętkę tylną i linkę nieruchomo, przykręć korpus główny do korpusu tylnego. Przykręć korpus główny do korpusu tylnego za pomocą klucza francuskiego. Montaż jest zakończony.
